Różne oblicza choroby w filmach
Francusko-amerykański film w reżyserii Juliana Schnabla jest ukazaniem życia z perspektywy sparaliżowanego Jeana-Dominique’a Bauby’ego.
książki, filmy i nie tylko
Francusko-amerykański film w reżyserii Juliana Schnabla jest ukazaniem życia z perspektywy sparaliżowanego Jeana-Dominique’a Bauby’ego.
Główny bohater Christopher McCandless w dniu zakończenia swoich studiów, postanawia zerwać z dotychczasowym życiem. Wybitny uczeń, zamiast zastanawiać się, do jakiego miejsca pracy złoży swoje CV, niszczy dokumenty, pieniądze przekazuje na cele charytatywne, wrzuca do plecaka tylko najpotrzebniejsze rzeczy i wyjeżdża.
Nie każdy zadowoli się kolejną masowo produkowaną rzeczą. Dotyczy to zarówno ubrań, biżuterii, jak i sprzętów domowych. Coraz więcej osób stawia na unikalne, ręcznie robione produkty od lokalnych, niezależnych artystów. Otaczanie się tego typu przedmiotami z duszą sprawia, że nasz dom staje się swoistą galerią sztuki, a my mamy pewność, że nie spotkamy nikogo ubranego w ten sam sposób.
Należy przyznać, że w dzisiejszych czasach pasjonowanie się sztuką należy do bardziej wyrafinowanych hobby. Ludzie częściej wolą kulturę masową, która jest wyjątkowo łatwo przyswajalna. Jednak każda osoba, zarówno ta o bardziej wyrafinowanych gustach, jak i ta o guście, za przeproszeniem, prostackim, zna podstawowe dzieła sztuki. Często również wie, gdzie mniej więcej się one znajdują. A przynajmniej powinny.