Świat kultury

Przedmioty z duszą

Posted by TKO on Lis 09, 2016  •  Comments (0)

Nie każdy zadowoli się kolejną masowo produkowaną rzeczą. Dotyczy to zarówno ubrań, biżuterii, jak i sprzętów domowych. Coraz więcej osób stawia na unikalne, ręcznie robione produkty od lokalnych, niezależnych artystów. Otaczanie się tego typu przedmiotami z duszą sprawia, że nasz dom staje się swoistą galerią sztuki, a my mamy pewność, że nie spotkamy nikogo ubranego w ten sam sposób.

Portale internetowe

Obecnie na rynku prym wiedzie strona internetowa Pakamera.pl. Została ona założona w 2005 roku przez Julitę oraz Mateusza Wojczakowskich. Stworzyli ten portal z myślą o ułatwieniu niszowym projektantom sprzedaży własnych wyrobów, a miłośnikom tego typu dzieł – ich kupno. Dzisiaj na tej stronie znajduje się ogromny wybór różnego typu produktów, podzielonych na kategorie, takie jak akcesoria, biżuteria, dziecko, on, design, torebki, moda czy wnętrze. Istnieje również kilka zakładek, które zmieniają się w zależności od pory roku, na przykład w tej chwili znajdziemy tam kategorię „święta”.

Jeśli jesteśmy akurat na etapie urządzania własnego mieszkania, w Pakamerze znajdziemy ręcznie robione kamienne umywalki do łazienki, hamaki do zawieszenia na balkonie lub w salonie, różnego rodzaju talerze i kubki, a nawet ręcznie wyrabiane płytki na ścianę. Portal pełen jest nawet najbardziej wymyślnych przedmiotów, które urozmaicą każde wnętrze.

Drugą najciekawszą kategorią jest moda. Projektanci wystawiają na sprzedaż bluzki, sukienki, kurtki, a nawet bieliznę czy piżamy. Wszystko absolutnie niepowtarzalne i tworzone z pasją. Jeśli lubisz niebanalne rozwiązania, w krótkim czasie przepadniesz w czeluściach z tymi pięknymi rzeczami.